5 největších chyb při výběru dámského spodního prádla

05.06.2023
Nákup spodního prádla není vždy tou nejoblíbenější činností. Zkoušení prádla v kabince je totiž často nekompromisní. Navíc je někdy doprovázen řadou omylů a chyb, které výběr zbytečně komplikují. Největší chyby, kterých se dopouštíme při výběru dámského spodního prádla představuje Adam Rožánek, zástupce české značky spodního prádla Styx a sítě obchodů a e-shopu se spodním prádlem Trenýrkárna.cz.

Pod bílé oblečení nepatří bílé spodní prádlo

Vybíráte spodní prádlo pod bílé oblečení? Vhodnou volbou není bílé prádlo, ale prádlo tělové barvy. Bílé spodní prádlo pod bílým oblečením nesplyne, naopak pod svršky často září. "Nejlepší způsob, jak podprsenku pod svršky skrýt, je investovat do barvy podprsenky, která se co nejvíce shoduje s odstínem vaší pleti nebo jej co nejlépe doplňuje. Podprsenka, která krásně splyne s odstínem vaší pokožky, je spolehlivým způsobem, jak zajistit, že zůstane skrytá i pod nejtenčími blůzami," radí Adam Rožánek.

Velikost podprsenky se nemění

To, že velikost podprsenky je stejná celý život, je mýtus. V průměru se velikost podprsenky během života ženy mění celkem šestkrát. Klíčem k nalezení dokonalého střihu a velikosti je vědět, že se vaše velikost podprsenky v průběhu let mění, například když přibíráte nebo hubnete nebo máte dítě, a umět se s těmito změnami vypořádat. Zkuste si podprsenku přizpůsobit každých pár let nebo kdykoli se vaše tělo změní, abyste si byla jistá, že nosíte správnou velikost i styl.

"Většina žen si myslí, že jakmile zná velikost košíčku, zůstane s ní po celý život. Ale stejně jako velikost džínů, tak i velikost podprsenky, se s věkem mění. Při nákupu nového prádla je proto důležité dbát na to, aby byla podprsenka správně nasazená a vyzkoušet i jiné velikosti, pokud si nejste stoprocentně jistá. Při zkoušení by měla podprsenka ideálně sedět na prostřední háček," doporučuje Adam Rožánek, zástupce české značky spodního prádla Styx a sítě obchodů a e-shopu se spodním prádlem Trenýrkárna.cz.

Stahovací prádlo musí být o velikost menší

Velmi častá chyba při nákupu spodního prádla. Myšlenkou tvarovacího oblečení je komprese, chcete siluetu definovat a podpořit, ne sevřít. Tvarovací prádlo by mělo být základem oblečení, které lze pohodlně nosit každý den.

Kupte si proto správnou velikost, takovou, kterou běžně nosíte. Zeštíhlující prádlo obepne vaše tělo na všech správných místech, takže se nemusíte zbytečně trápit v malé velikosti. Pokud si myslíte, že menší prádlo vám poskytne větší podporu a zeštíhlení, mýlíte se. Tvarující prádlo je navrženo tak, aby vylepšilo siluetu podle vaší skutečné velikosti.

Tanga způsobují zdravotní problémy

Samotná tanga nevedou ke zdravotním problémům, problémy způsobují nevhodně zvolené materiály nebo střih. Pokud tanga nezůstanou na svém místě, mohou přispět k infekcím, ale není to pravidlem.

Hlavním důvodem zdravotních problémů při nošení tang jsou nevhodné materiály jako je hedvábí, satén nebo syntetické látky, které zachycují vlhkost a vytváří prostředí ideální pro infekci. "Nejen tanga, ale i veškeré spodní prádlo, které používáte denně, by mělo mít minimálně bavlněný klín, který vás udrží v suchu a omezí riziko potíží. Tanga by měla být také dobře tvarovaná a přiléhavá, ale ne příliš těsná. Měla by se pohybovat s vámi, aby se zabránilo tření o nejcitlivější oblasti. Také dostatečná hygiena je zde velkým faktorem, spolu s čistým spodním prádlem minimalizuje riziko infekce bez ohledu na to, jaký styl spodního prádla upřednostňujete," říká Adam Rožánek.

Materiály spodního prádla jsou srovnatelné

Materiály spodního prádla se stále velmi liší. A rozdíly mezi syntetickými a přírodními tkaninami jsou značné. Mezi rozhodující faktory při výběru spodního prádla by proto měla patřit volba kvalitního a příjemného materiálu. To mimo jiné určuje, i jak se budete v prádle cítit. "Kvalitní spodní prádlo se šije především ze 100% bavlny. Ta je vhodná i na celodenní nošení, hodí se i pro alergiky, astmatiky nebo děti. Bavlna je velmi vzdušná a na nošení příjemná," uzavírá Adam Rožánek, zástupce české značky spodního prádla Styx a zástupce sítě obchodů a e-shopu se spodním prádlem Trenýrkárna.cz.

Zdroj: TZ ASPEN.PR s.r.o.