5 tipů jak se oblékat žensky a přitažlivě

27.03.2023

Je jedno, kolik je vám let, zda jste malá, vysoká, blondýna nebo bruneta - každá žena může vypadat žensky a přitažlivě, pokud chce. Chcete i vy zapracovat na své přitažlivosti? Pomoci vám může i drobná úprava v podobě změny vašeho šatníku. Nenadarmo se říká, že šaty dělají člověka.

Důležitý je důvod proč…

Ještě než se společně s vámi podíváme na to, jak můžete svým oblékáním podpořit svou atraktivitu a ženskost, je dobré si uvědomit, proč tak ženy chtějí vypadat.

Drahé ženy, v žádném případě by neměl být prvotním impulsem muž. Samozřejmě, jsou to muži, pro které chcete být krásná, jedinečná a často také sexy, ale snaha zaujmout svým přitažlivým vzhledem muže by měla být druhořadá. Prvně by každá žena měla chtít vypadat žensky a přitažlivě kvůli sobě a svému sebevědomí.

Není také nic špatného na tom, pokud některá žena žensky a přitažlivě působit nechce. Pokud je však vaším přáním změnit svůj styl oblékání tímto směrem, pojďte se společně s námi podívat na X tipů, jak se obléct přitažlivě

1. Poznejte svůj typ těla a zvýrazněte své přednosti

Ještě předtím, než začnete ve velkém nakupovat nové kousky do vašeho šatníku, je potřeba vědět, co lichotí vaší postavě a jaký typ oblečení vám sluší, co zvýrazní vaše přednosti a naopak skryje vaše nedostatky.

I když je každé ženské tělo unikátní, existuje typologie postav, přičemž rozlišujeme 5 základních typů. Které oblečení těmto typům postav dobře sedí a na jaké oblasti by se měli zaměřit?

Postava tvaru ovál nebo-li jablko

Postava oválného tvaru, někdy také nazývaná jako jablko, patří u žen k těm nejvíce problematickým. Typické jsou pro tuto postavu hubené nohy a oproti nim výraznější bříško a celkově střední část těla.

Pokud i vy máte tuto postavu, doporučujeme se zaměřit na optické zúžení pasu a převedení pozornosti do oblasti nohou nebo dekoltu a horní části těla.

 • Vybírejte si výraznější vršky výrazných barev, vzorů a lichotivých střihů. Upoutat pozornost můžete na svůj dekolt, na objemu mu můžete dodat push-up podprsenkou. Oblíbené jsou výstříhy do V, které opticky prodlouží váš krk.
 • U kalhot a sukní se zaměřte na délku, slušet vám budou spíše užší střihy s vysokým pasem, popř. áčkové a skládané sukně.
 • Nepodceňte ani výběr spodního prádla, vyzkoušet můžete stahovací spodní prádlo nebo kalhotky s vysokým pasem, důležité je, aby vás prádlo nikde netlačilo.

Postava tvaru obdélník

Máte souměrnou postavu s nevýrazným pasem a spíše atletického vzezření? V tom případě máte pravděpodobně obdélníkový typ postavy. Co obléct v tomto případě?

 • Nevyhýbejte se volnějším kouskům a extravagantnějším střihům, které dodají postavě potřebné tvary, mezi takové kousky patří například volnější kalhoty nebo rozevláté šaty.

Postava tvaru trojúhelník, nebo-li hruška

Trojúhelníkový typ postavy má jak už název napovídá, tvar trojúhelníku. To znamená, že žena má horní část těla užší a drobnější než boky a hýždě. Někdy se tomuto tvaru postavy říká také hruška.

 • Pokud chcete působit atraktivně, snažte se odpoutat pozornost od spodní části těla. Doporučujeme vybírat světlejší barvy pro vaše svršky a naopak spodní část těla halit do tmavších barev.
 • Vyzkoušet můžete také šaty a sukně áčkového střihu. Slušet by vám mohla i vkusná polokošile. Nemusíte se bát ani džínových bundiček, sáček a blazerů.
 • Pro spodní polovinu vašeho těla volte spíše rovné střihy kalhot a sukní, popř. střihy áčkové, které vám opticky prodlužují nohy a snižují množství pozornosti poutané k vašim hýždím.
 • Dejte pozor také při výběru spodního prádla. Doporučují se často vyztužené podprsenky. Je vhodné volit prádlo, které pevně drží a tvaruje boky a hýždě, aniž by jim přidávalo na objemu.

Postava obráceného trojúhelníku

Ženy s postavou obráceného trojúhelníku mají poměrně široká ramena. Pas, boky i nohy bývají naopak úzké. Jedná se většinou o atletické typy postav. Jak s takovou postavou docílit toho, že díky oblečení budete vypadat atraktivně, žensky a cítit se sebevědomě?

 • Slušet vám budou vzorované kalhoty nebo kalhoty barevné, zúžené i do zvonu. Bát se nemusíte ani šatů, ale vyhýbejte šatům bez ramínek.
 • Vršky by měly být ve vašem případě spíše neutrální. Slušet vám budou světlé barvy a topy jednoduchého střihu. Neutrální však neznamená nudné. Vyzkoušejte trička s různým typem výstřihů, včetně těch na zádech, které mužům přijdou neskutečně přitažlivé.

Postava typu přesýpací hodiny

Postava typu přesýpacích hodin se vyznačuje výraznými rameny, hrudníkem, stehny i boky. Jedná se o ženy, které působí velmi žensky samy o sobě, protože kromě výše zmíněného, mají také úzký pas, který ženskou postavu jenom podtrhne.

 • Jestliže hledáte oblečení, v kterém budete vypadat atraktivně, zaměřte se na zvýraznění vašeho pasu. Vyzkoušejte koktejlové šaty, košilové šaty, ale také kalhoty s vyšším pasem

2. Nebojte se doplňků a úpravy vašeho zevnějšku

V žádném případě se nebojte doplňků. Podobně jaké péče o tělo, i doplňky poukazují na to, že vám na vašem vzhledu záleží a staráte se o sebe a svůj zevnějšek. Právě tyto signály u mnoha mužů zvyšují vaši atraktivnost.

Doplňky

Mezi nejoblíbenější ženské doplňky patří šperky - náušnice, náramky, náhrdelníky i drobné řetízky a prsteny. Vyzkoušet ale také můžete doplňky do vlasů a další. Při výběru doplňků se však snažte vhodně je mezi sebou kombinovat a dodržet určitý styl.

Vlasy

Nezáleží na tom, jestli máte vlasy dlouhé, krátké, rovné, nebo kudrnaté, světlé nebo tmavé. Starat byste se o ně měla v každém případě. Pokud chcete působit žensky a přitažlivě, nezapomínejte na jejich pravidelnou péči.

V případě dlouhých vlasů máte jistou výhodu v rozmanitosti účesů, které můžete zkoušet. Například na společenské akce můžete vyrazit s rozpuštěnými vlasy i v drdolu.

Věděli jste, že zvýšení atraktivity není jen o tom, co máte na sobě, ale také o tom, jak celkově působíte a jak se chováte? Z pohledu vlasů a chování mají muži rádi, když se žena dotýká svých vlasů, prohrábne si je, nebo si namotá pramínek vlasů na prst. Nesmí však těchto doteků být až příliš.

Líčení

Mají muži rádi spíše výrazné neo přirozené líčení? To je otázka do pléna! Každému se totiž líbí a přijde mu atraktivní něco jiného.

Většina mužů má ale podle výzkumů více v oblibě decentní a jemné přirozené líčení, díky kterým vyniknou vaše přednosti v oblasti obličeje. Při líčení se tedy snažte vyzdvihnout také krásu vašich očí, plnost rtů nebo lícní kosti.

Na druhou stranu, problém muži nemají ani s výrazným líčením. Nastává tu ale potíž s jeho provedením. Některé rtěnky nebo způsoby líčení působí příliš lacině nebo nepřirozeně. Pokud tedy toužíte po sexy extravagantním líčením, svěřte se do rukou profesionálů nebo podstupte kurzy líčení, které vám pomohou zdokonalit se v tomto umění.

Vůně

Neexistuje žádná univerzální vůně, která by přišla atraktivní všem mužům na světě. Většina mužů ale na základě výzkumů preferuje ovocné a lehce kořeněné vůně.

Úprava rukou

To, jestli a jak se o sebe staráte, mohou prozradit i vaše ruce. Úprava rukou by tak měla být samozřejmostí, pokud chcete vypadat atraktivně. Tato úprava se nejčastěji týká samotných nehtů. Za více atraktivní je však považováno spíše decentní zdobení nehtů, než křiklavé barevné odstíny. 

3. Vybírejte si sexy a pohodlné spodní prádlo

Existuje celá řada kousků oblečení, které se mužům na ženách líbí a považují je za atraktivní. Tyto kousky se nevyhýbají ani ložnici. Víte, díky kterým kouskům oblečení můžete vypadat víc sexy a přitažlivě?

I tady je však před samotným výběrem oblečením důležité poznat přednosti svého těla, vědět, které barvy a modely vám sluší a také ideálně vědět, co preferuje váš partner.

Pozor! Nejen, že by spodní prádlo mělo vypadat sexy, ale mělo by být také pohodlné, dobře padnoucí a každá žena by se v tom svém erotickém prádle měla cítit dobře. To, co z vás vyzařuje je totiž víc než polovina úspěchu.

Mezi nejoblíbenější kousky erotického a obecně atraktivního prádla patří:

 • Sladěné kalhotky a podprsenka, které vám dobře padnou, zvýrazní váš dekolt nebo lichotí vašemu zadečku
 • Průhledné noční košilky, které si pohrají s mužskou fantazií
 • Saténové župany, do kterých se můžete obléct v koupelně po sprše
 • Podvazky a podvazkové pásy
 • Svůdné krajkové oblečení

Tip: Nosit podprsenku ano nebo ne

4. Nezapomínejte na podpatky 

I když třeba vysoké podpatky nepatří k vaší oblíbené obuvi, alespoň jeden pár by doma měla mít každá žena, která chce působit svůdně a atraktivně. Jsou to totiž právě podpatky, které celá řada mužů považuje za vysoce atraktivní záležitost.

Navíc právě boty na vyšším podpatku vám mohou pomoci opticky protáhnout siluetu vašich nohou a zvýraznit tak vaše přednosti. 

5. Pořiďte si do šatníku kousky, které muži obecně považují za atraktivní

I když je každý muž jiný a přijdou mi přitažlivé jiné typy žen a jiné typy oblékání, určitě existují kousky, které přijdou atraktivní většině mužů a my bychom vám proto doporučili pořídit si je do vašeho šatníku. Co mezi takové oblečení patří?

 • Pouzdrové šaty
 • Trička a šaty s odhalenými rameny nebo zády
 • Dobře padnoucí roláky
 • Skládané sukně
 • Punčocháče
 • Oblečení červené barvy

a další

Alena Mrvíková, Specialista na optimalizaci webů – Naučte se, jak nastavit základní SEO on page faktory na svém webu