6 největších mýtů, které kolují o dámském spodním prádle

18.10.2022

Výběr skvěle padnoucího dámského spodního prádla je často proces, který doprovází řada zakořeněných mýtů a omylů, které výběr ještě ztěžují a výsledek tak může být navíc často rozpačitý. Ty největší mýty, které mezi křehkým pohlavím nejčastěji kolují, a zcela zbytečně, vyvrací Adam Rožánek, zástupce značky spodního prádla Styx a Ruslan Skopal, spolumajitel sítě obchodů a e-shopu Trenýrkárna.cz.

Tanga způsobují zdravotní problémy

Samotná tanga nevedou ke zdravotním problémům, problémy způsobují nevhodně zvolené materiály nebo střih. Pokud tanga nezůstanou na svém místě, mohou přispět k infekcím, ale není to pravidlem.

Hlavním důvodem zdravotních problémů při nošení tang jsou nevhodné materiály jako je hedvábí, satén nebo syntetické látky, které zachycují vlhkost a vytváří prostředí ideální pro infekci. 

"Nejen tanga, ale i veškeré spodní prádlo, které používáte denně, by mělo mít minimálně bavlněný klín, který vás udrží v suchu a omezí riziko potíží. Tanga by měla být také dobře tvarovaná a přiléhavá, ale ne příliš těsná. Měla by se pohybovat s vámi, aby se zabránilo tření o nejcitlivější oblasti. Také dostatečná hygiena je zde velkým faktorem, spolu s čistým spodním prádlem minimalizuje riziko infekce bez ohledu na to, jaký styl spodního prádla upřednostňujete," říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx.

Velikost podprsenky se nemění

To, že velikost podprsenky zůstává stejná celý život, je mýtus. V průměru se velikost podprsenky během života mění celkem šestkrát. Klíčem k nalezení dokonalého střihu a velikosti je vědět, že se vaše velikost podprsenky v průběhu let mění, například když přibíráte nebo hubnete, nebo máte dítě, a umět se s těmito změnami vypořádat. Zkuste si podprsenku přizpůsobit každých pár let nebo kdykoli se vaše tělo změní, abyste si byla jistá, že nosíte správnou velikost i styl.

"Většina žen si myslí, že jakmile zná velikost košíčku, zůstane s ní po celý život. Ale stejně jako velikost džínů, tak i velikost podprsenky, se s věkem mění. Při nákupu nového prádla je proto důležité dbát na to, aby byla podprsenka správně nasazená a vyzkoušet i jiné velikosti, pokud si nejste stoprocentně jistá. Při zkoušení by měla podprsenka ideálně sedět na prostřední háček," doporučuje Ruslan Skopal, spolumajitel sítě obchodů a e-shopu se spodním prádlem Trenýrkárna.cz.

Stahovací prádlo musí být o velikost menší

Velmi častá chyba při nákupu spodního prádla. Myšlenkou tvarovacího oblečení je komprese, chcete siluetu definovat a podpořit, ne sevřít. Vhodně zvolené tvarovací prádlo může být základem oblečení, které lze pohodlně nosit každý den.

Kupte si proto správnou velikost, takovou, kterou běžně nosíte. Zeštíhlující prádlo obepne vaše tělo na všech správných místech, takže se nemusíte zbytečně trápit v malé velikosti. Pokud si myslíte, že menší prádlo vám poskytne větší podporu a zeštíhlení, mýlíte se. Tvarující prádlo je navrženo tak, aby vylepšilo siluetu podle vaší skutečné velikosti.

Prevencí povislého poprsí je spánek s podprsenkou

Spánek v podprsence nezabrání ochabnutí poprsí a nezastaví ani růst prsou nebo nezpůsobí rakovinu prsu, jak se někteří mylně domnívají. Nošení podprsenky během dne je snadný způsob, jak přidat poprsí oporu. Před spaním je ale vhodné ji sundat, aby si vaše prsa odpočinula, zejména proto, že tělo během spánku regeneruje i se přirozeně čistí, a podprsenka může tomuto procesu spíše bránit.

Podprsenka by se neměla moc prát

Kromě hygienických důvodů je časté praní podprsenky dobrá věc. Znečištěné tkaniny se časem rozpadají a opotřebovávají, protože reagují s nečistotami a mastnotou na vaší pokožce. Takže pokud podprsenku budete nosit delší dobu bez praní, nejenže ji více poškodíte, ale také se vám v ní množí více bakterií.

Na materiálu spodního prádla příliš nezáleží

Materiály spodního prádla se stále velmi liší. A rozdíly mezi syntetickými a přírodními tkaninami jsou značné. Mezi rozhodující faktory při výběru spodního prádla by proto měla patřit volba kvalitního a příjemného materiálu. To mimo jiné určuje, i jak se budete v prádle cítit. 

"Kvalitní spodní prádlo se šije především ze 100% bavlny. Ta je vhodná i na celodenní nošení, hodí se i pro alergiky, astmatiky nebo děti. Bavlna je velmi vzdušná a na nošení příjemná," uzavírá Adam Rožánek, zástupce značky Styx.

Tisková zpráva ASPEN PR