Dlouhovlásky mají více sexu, tvrdí studie. Délka vlasů u mužů sexuální touhu zvyšuje

17.04.2024

Ženy s dlouhými a kvalitními vlasy mají sex častěji než ženy s krátkými a méně kvalitními vlasy. Vypl‎ývá to z nové jihokorejské studie. Dlouhé dámské kadeře podle ní zvyšují vnímání atraktivity ženy ze strany muže, a tím zesilují jeho sexuální touhu, což se projevuje mimo jiné i na frekvenci milostných styků. U mužů naopak souvislost mezi délkou vlasů a četností sexu prokázána nebyla.

V mnoha světových kulturách jsou dlouhé vlasy žen přijímány jako symbolické vyjádření ženskosti, a pravděpodobně proto se jim dostává stále více pozornosti ze strany odborníků zkoumajících mnohé aspekty lidské sexuality. Zatímco starší studie se například zaměřovaly na to, zda vzhled vlasů signalizuje mužům reprodukční potenciál dané ženy, nejnovější výzkum jihokorejských vědců se věnoval případné souvislosti mezi délkou vlasů a milostným životem.

Dlouhé vlasy jsou pro muže atraktivnější, i v manželství

Studie odborníků z univerzity Yonsei, která byla uveřejněna v odborném časopise Evolutionary Psychology, se zúčastnilo 204 heterosexuálních manželských párů. Manželé byli nejprve dotazováni na kvalitu a délku vlasů, načež přišly i otázky na atraktivitu jejich protějšku, sexuální touhu, frekvenci sexu, spokojenost ve vztahu a sexuální uspokojení.

Průzkum ukázal, že muži, jejichž manželky měly delší a kvalitnější vlasy, považovali své partnerky za atraktivnější, což se promítlo na jejich zvýšené sexuální touze vůči nim. 

"A tato zvýšená sexuální touha byla spojena s vyšší pravděpodobností častějšího partnerského sexu. Ženy s delšími a opečovávanými vlasy si tak užívaly více milostných chvil než dámy s kratším účesem nebo méně kvalitními vlasy," komentuje výsledky studie Veronika Kubíčková, sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.cz.

Naproti tomu dlouhá a kvalitní mužská hříva podle studie žádnou souvislost se sexuálním životem mužů neprokázala.

O Ruzovyslon.cz

RuzovySlon.cz již 21 let provází světem sexu a mění pohled české populace na něj. V prodejně i e-shopu odborníci vybírají nejzajímavější erotické pomůcky z celého světa, které jsou ideálním prostředkem k experimentům s vlastní sexualitou, posouvání hranic a oživení stereotypního sexu. Součástí odborného poradenství je také tvorba instruktážních videí a testování erotických hraček. 

Zdroj: TZ Růžový Slon