Feministky si užívají lepší sex i více autoerotiky, zjistila studie

14.03.2024
Ženy s feministickým cítěním si užívají lepší sex a celkově i více orgasmu. Jejich partneři jim navíc dopřávají častější orální sex, ony samy sobě pak více masturbace. Vyplývá to z nové kanadské studie. K sexuálnímu potěšení žen-feministek může přispívat i fakt, že vědí, co je jim v posteli příjemné a co od sexu chtějí, a často mají dostatek sebevědomí, aby si o to přímo řekly.

Jsou ošklivé, nenávidí muže a jsou frigidní. Případně by sex i chtěly, ale nemají na to najít si chlapa. To jsou jedny z častých mýtů o ženách, které se hlásí k feminismu. Ty však vyvrací nová kanadská studie uveřejněná v odborném žurnále Archives of Sexual Behavior. Podle ní je sexuální život feministicky smýšlejících žen dokonce lepší než milostný život žen, které nejsou feministkami.

Ze studie plyne, že mezi ženami-feministkami je dokonce ještě více těch, které si při svém zatím posledním milostném zážitku užily něžnosti jako líbání a mazlení (68 % feministek versus 57 % nefeministek). Častěji než nefeministky si pak ženy s feministickým cítěním (38 % feministek versus 30 % nefeministek) během nejčerstvějšího milostného aktu užily rovněž orální stimulaci klitorisu.


Vědí, co chtějí, a nebojí se říct si o to

Feministické cítění považuje za samozřejmé, že ženy by měly mít stejné sexuální potěšení jako muži, a jejich sexuální chování tento ideál odráží. 

"Pojítkem mezi lepším sexem a feministickým cítěním může být jednoduše fakt, že ženy-feministky vědí, co je jim v posteli příjemné a co od sexu chtějí, a že často mají dostatek sebevědomí, aby si o to přímo řekly," vysvětluje autorka studie Tina Fetnerová.

Podle expertů se však při sexu – zejména v případě heterosexuálních párů – často věnuje větší pozornost mužskému potěšení a samotný akt se zaměřuje především na stimulaci penisu vaginální penetrací

"Stimulaci klitorisu, například ústy, rukama nebo sexuálními hračkami, se věnuje méně pozornosti. Někdy stimulaci klitorisu odsouváme do předehry nebo prostě mimo to, co se považuje za 'běžný sex'," upřesňuje Veronika Kubíčková, sexpertka e-shopu Ruzovyslon.cz.


Feministky si užívají více autoerotiky i pozornější milence

Výsledky průzkumu také ukázaly, že se feministky častěji oddávají masturbaci, což je pro ženy další významná aktivita v objevování své sexuality. 

"Autoerotika je nejpřirozenější způsob, jak poznávat vlastní tělo a jak si dopřávat orgasmus. Je prokázáno, že většina žen dosáhne masturbací vyvrcholení daleko snáze a častěji než při partnerském sexu," dodává ke zjištěním studie Veronika Kubíčková.

K sexuálnímu potěšení žen-feministek může dle autorky studie přispívat i fakt, že je u nich větší pravděpodobnost, že je feministickému smýšlení nakloněn i jejich partner. Muži s feministickým cítěním jsou přitom více schopni dopřávat svým partnerkám klitorální stimulaci a celkově se projevují jako milenci, kteří se nestarají jen o vlastní rozkoš.

O Ruzovyslon.cz

RuzovySlon.cz již 21 let provází světem sexu a mění pohled české populace na něj. V prodejně i e-shopu odborníci vybírají nejzajímavější erotické pomůcky z celého světa, které jsou ideálním prostředkem k experimentům s vlastní sexualitou, posouvání hranic a oživení stereotypního sexu. Součástí odborného poradenství je také tvorba instruktážních videí a testování erotických hraček. 

Zdroj textu: TZ RuzovySlon.cz