Rozhovor s Petrou Rose Šebestovou o glamour focení

04.10.2023

Jak často fotíte glamour či akty? Máte osvědčená místa pro letní i zimní období?

Focení k glamour je hlavní náplní mé práce a protože mám vlastní ateliér v Praze který je pro boudoir a glamour focení přímo navržený, tak většinou fotím v něm. Když ale přijde sezóna Vlčích máků, nebo podzimní žluté světlo a krásné dlouhé stíny, láká mě to ven do přírody. To ale musím sehnat modelku exhibicionistku..

Kde jste naposledy fotili odvážnější snímky a jak focení probíhalo? 

Zrovna včera jsem fotila jeden skvělý GlaMour set pro paní, která chtěla fotkami překvapit svého nového přítele, ale zároveň chtěla fotky i sama pro sebe. podařilo se jí zhubnout 15 kg tak se chtěla odměnit, udělat si radost. myslím, že bude mít krásné fotky.

Fotíte glamour a akty vždy podle předem daného scénáře nebo nápady přichází spontánně? 

Nápady vždy přichází spontánně, hodně záleží na typu postavy dané ženy a také na jejich představách, a také na oblečení a doplňcích které si na focení přinese. Nicméně svůj ateliér znám a vím v jaký čas je kde pěkné světlo a z jakého úhlu fotit, vždycky se ale snažím vymyslet i něco nového a nafotit fotku, kterou jsem ještě nezkoušela.

Jak modelkám pomáháte odbourat stud, aby se vše podařilo podle vašich představ? 

K tomu mi velice pomáhá spolupráce s mými vizážistkami, které si vezmou před focením na hodinu ženu "do parády". Žena má tak možnost se v ateliéru rozkoukat, popovídat si s námi a zároveň se psychicky připravit.:-)

Prozradíte nám poslední komerční focení, jehož součástí byla nahota? O jaký šlo produkt či projekt? 

Já komerční focení moc nedělám, většina mých klientek jsou ženy, které chtějí fotky sami pro sebe nebo pro manžela. Naposled jsem fotila punčochové zboží, elegantní ale zároveň sexy fotky na nohy a ještě předtím takové náladové fotky s hračkami pro jeden pražský sexshop.

Jaká by byla vaše reakce, kdyby vás oslovil organizátor charitativního nahého kalendáře a požádal vás o spolupráci bez nároku na honorář? 

U charity hodně řeším, co je to za organizaci, pro koho potom výtěžek z kalendáře půjde. Naposledy jsem fotila podobnou akci pro organizaci co pomáhá ženám v tísni, ženám co jsou oběti domácího násilí a potřebují pomocnou ruku. Znala jsem ředitelku organizace i její příběh.

Jaké jsou reakce partnerů vašich modelek? Dostanou se k vám jejich názory na výsledné odvážné fotografie? 

Ano, miluju zpětnou vazbu. Za ty toky co tuhle práci dělám, jsem zaznamenala pouze jediného muže, který se s dárkem nerozzářil. Ostatní vždy nadšení.

Jaké zakázky máte nejraději? Co vám při komerčním focení dělá největší radost? 

Největší radost mi udělá, když se žena Po focení ozve jak jí fotky potěšily, zvedly sebevědomí, dodaly odvahu. Takže by se dalo říct, že fotím raději fotky, kdy je žena chce sama pro sebe, když si chce udělat radost jen tak, sama sobě. Baví mě, když se najednou vidí jinýma očima a vidí, že i když jí třeba už 40 let, je pořád nádherná ženská.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte? 

Teď momentálně se nejvíc těším na vánoční sezónu, během měsíce mě teď čeká proměnit ateliér Šebestová ve vánoční zónu plnou světýlek a stromečků. Těším se hlavně na rodinné focení a na děti, kterým Vánoce prostě patří.

Pro ženy, které chtějí fotky sami pro sebe nebo pro manžela přes odkaz: https://www.ateliersebestova.cz/

Zdroj textu a fotografií: Petra Rose Šebestová