Unikátní prvotrimestrální screening pomůže rodičkám k lepšímu plánování těhotenství v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s.

26.10.2023
Před očekávaným těhotenstvím mohou ženy v Nemocnici AGEL Nový Jičín nyní využít i přístupy k řešení neplodnosti.

V nabídce je rehabilitace s lékařem, nebo cvičení dle Mojžíšové s fyzioterapeutem. Během těhotenství nabídka porodnice zahrnuje řešení bolestí zad, ať už pomocí tejpování, nebo cvičení s fyzioterapeutem.

Po porodu je maminkám k dispozici cvičení a instruktáž po císařském řezu, cvičení pánevního dna, léčba diastázy a poporodní inkontinence. K dispozici je také přístrojová rehabilitace se zařízeními Peritone, Pericalm. Pro novorozence poskytuje maminkám porodnice instruktáž ohledně manipulace s miminkem. Navíc je k dispozici poradna psychomotorického vývoje dítěte do 4 měsíců věku. Všechny služby po porodu a pro miminko jsou pro ženy dostupné zdarma. Jedinou podmínkou je propouštěcí zpráva z porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín.

"Díky tomuto průlomovému vyšetření můžeme včas identifikovat případné problémy a zahájit adekvátní léčbu či opatření. Díky pokročilé technologii můžeme vyšetření provést již od počátku těhotenství, což nám dává víc času na přípravu a plánování péče."

"Díky tomuto průlomovému vyšetření můžeme včas identifikovat případné problémy a zahájit adekvátní léčbu či opatření. Díky pokročilé technologii můžeme vyšetření provést již od počátku těhotenství, což nám dává víc času na přípravu a plánování péče," říká MUDr. Martin Trhlík, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s., který je zároveň členem lékařské rady a odborným garantem nemocnic Skupiny AGEL v oboru porodnictví a gynekologie.

Prvotrimestrální těhotenský screening plodu se skládá ze dvou částí. Nejprve nastávající maminka podstoupí odběr krve. Poté následuje ultrazvukové vyšetření, které podrobně zhodnotí stav a vývoj plodu. Výsledky obou testů jsou následně zpracovány pomocí nejmodernějšího softwaru, který stanoví konečné riziko. "Tento postup nám umožňuje poskytnout nastávajícím maminkám co nejkomplexnější informace o jejich těhotenství a plánu péče. Samotné vyšetření je prováděno certifikovaným lékařem v oboru prenatální péče MUDr. Petrem Matlákem," dodává primář MUDr. Trhlík.

"Tento postup nám umožňuje poskytnout nastávajícím maminkám co nejkomplexnější informace o jejich těhotenství a plánu péče. Samotné vyšetření je prováděno certifikovaným lékařem v oboru prenatální péče MUDr. Petrem Matlákem."

Novinkou je také to, že všechny tyto služby budou dostupné přímo v Nemocnici AGEL Nový Jičín, což ušetří čas a stres spojený s cestováním do jiných zdravotnických zařízení. Tato nová služba je dalším krokem v našem neustálém úsilí o poskytování špičkové péče pro rodičky.

MUDr. Martin Trhlík je gynekolog a porodník, urogynekolog, onkogynekolog a konzolový chirurg robotického systému DaVinci. Působí jako odborný garant nemocnic Skupiny AGEL v oboru porodnictví a gynekologie. Je primářem gynekologicko-porodnického oddělení Komplexního onkologického centra v Nemocnici AGEL Nový Jičín, které je akreditovaným centrem MZ ČR pro operační a komplexní léčbu v gynekologické onkologii a zároveň školicím centrem MZ ČR pro výuku lékařů v oboru onkogynekologie a urogynekologie.

O oblibě porodnice v Nemocnici AGEL Nový Jičín mimo jiné svědčí i ověřené recenze na Facebooku, kde naše rodičky osobně udělily v ověřených recenzích nejvyšší hodnocení 5 z 5. Kromě špičkové péče oceňují maminky především rodinnou atmosféru individuální přístup, celodenní bufet zdravých potravin a výběr ze 3 druhů poledního menu, rády využívají rehabilitační péče před a po porodu (rodičky i miminka), relaxační vanu, aromaterapii, muzikoterapie a bylinnou napářku, či předporodní kurzy (letos se musely pro velký zájem přidávat termíny).

https://nemocnicenovyjicin.agel.cz/o-nemocnici/novinky/231026-rodicky-screening.html

Zdroj textu a fotografie: TZ INFOPROFI GROUP, pixabay.com