Václav Wenig fotí své sny

13.05.2021

Přečtěte si, co říká fotograf Václav Wenig o focení svých snů!

Jednou jsme si s mými přáteli udělali u mě v ateliéru takový malý workshop. Přesněji, měli jsme otevřenou lahvinku a za zvuku Hugha Laurieho jsme diskutovali na téma, co nás inspiruje, kde tu inspiraci bereme a jak dokážeme inspiraci přetavit ve výslednou fotografii.

Říkám, chlapi, já jsem bez inspirace, mně se ty fotky zdají a ráno to jen načrtnu na papír a pak to vyfotím. Samozřejmě jsem sklidil smích jako by to byl ten nejlepší vtip, co jsem ten večer řekl. Jenže, je to tak. U stolu mám notýsek a ty obrazy si načrtnu cestou do práce, přemýšlím nad tím, kam dám světla a hlavně, jakou oslovím modelku.

Komentář fotografa Václava Weniga

Kopečky v Toskánsku vykouzlené na ženském bříšku

Například, viděl jsem ty krásné táhlé kopečky v Toskánsku a říkám si, když použiju rovnoběžné světlo, dokážu ty stíny vykouzlit na ženském bříšku. A tady máte jednu ukázku.

Připraven k boji od roku 1945

Znám úžasného chlapa a říkal jsem si... jednoho Japonce zapomněli na jakémsi Tichomořském ostrově a jemu se 2 světová protáhla o 20 let, než ho našli. Co kdyby se u nás zapomněl nějaký ruský voják? A tak vznikla fotka Připraven k boji od roku 1945.

Napětí

Vždycky se mi líbí, když ženy jdou směrem k foto pozadí a jednou se mi zdálo, že tam bude velká fotku a vznikne mezi nimi jakési napětí.... Nevím, jestli se mi to podařilo, ale fotka se mi docela líbí.

Anděl opravuje foťák

Vidím krásného anděla, jak opravuje foťák a hned jsem viděl tuhle skvělou modelku a její servisní zákrok.

Trošku si musím postěžovat, že tak 70 % modelek nemá pro mé obrazy pochopení. Je na to potřeba velká dávka odvahy, smysl pro humor a to některým modelkám chybí.

Ty se nejraději fotí v hadříkách a s nánosem make-upu, který z krásné tváře udělá unifikovanou mumii. Kupodivu, ty, co už toho nafotily hodně, můj styl mají rády a u focení se baví stejně dobře jako já.

A s oblibou používám Belmondovu repliku s filmu Zvíře: hudbu, vlídné zacházení a teplé nápoje garantuji.

Foto: Václav Wenig