Víte jak si vybrat vhodnou svatební podprsenku a další erotické kousky pro svatební den i první novomanželskou noc?

23.05.2023
Když budoucí nevěsta začíná přemýšlet o svatebních přípravách - myslí na výběr místa pro svatbu, barvy, doplňky, také na šaty. Málokterá ale hned od začátku přemýšlí nad výběrem vhodného spodního a erotického prádla pro den D a noc N. Stačí podle vás nějaké bílé prádlo a hotovo? Omyl.

Erotické prádlo může být důležitou součástí svatební noci (a vlastně i jakékoliv další). Erotické prádlo vám může pomoci vytvořit nádhernou romantickou atmosféru. Vybrat si ale vhodné prádlo pro tuto příležitost může být náročné. Proto vám poradíme, jak na to.

Spodní a erotické prádlo vhodné pro svatební den a noc 

Ve svatební den chce každá nevěsta vypadat dobře. Tomu může pomoci i spodní prádlo - i když ho téměř žádný svatební host nespatří, podtrhuje váš vzhled. Díky pohodlnému a dobře padnoucímu spodnímu prádlu se můžete cítit dobře a sebevědomě.

Pokud plánujete jako součást svatby i romantickou novomanželskou noc, právě erotické prádlo bude dobrou volbou. Můžete se tak partnerovi ukázat v úplně novém světle.

Výběr prádla pro tuto příležitost ovlivní také několik faktorů, především: 

  • styl a design prádla 
  • materiál prádla 
  • cena prádla  

Styl a design  

Vybrat si styl a design spodního prádla pro svatební den i noc? Záleží na vašich osobních preferencích a vkusu. Obecně můžeme ale říci, že klasické, elegantní prádlo je většinou populární volbou číslo jedna pro svatební den. Takové prádlo je většinou bílé nebo krémové barvy a bývá doplněno jemnou krajkou nebo jinými ozdobnými detaily.

Pro svatební noc už můžete vybírat více vášnivé kousky - podvazkové pásy nebo korzety. Důležité je vybrat prádlo, které nejen dobře vypadá, ale i zvyšuje vaše sebevědomí a cítíte se v něm žensky a svůdně. 

Materiál 

I vhodný materiál je záležitostí osobní preference. Některé materiály jsou ale obecně považovány za vhodnější, například tradiční krajka, hedvábí, satén nebo jiné jemné a měkké materiály. 

Cena 

Cena svatebního prádla se může lišit v závislosti na konkrétních produktech, kvalitě materiálu, designu a značce. Cenový rozsah může být poměrně široký, některé produkty mohou být velmi dostupné, jiné naopak velmi drahé. Pohybovat se můžeme v částkách stovek až tisíců korun.

Cena by však neměla být jediným a hlavním kritériem při výběru svatebního prádla. Navíc investice do spodního a erotického prádla může být také investicí do vašeho zážitku a partnerského vztahu. 

Vyrazte do obchodů se spodním prádlem 

Pokud máte oblíbený obchod, kde vám podprsenky skvěle padnou, doporučujeme vyrazit tam a nepouštět se do žádných výrazných experimentů. Některé obchody mají dokonce sekci svatebních podprsenek, takové spodní prádlo je většinou označeno jako Bridal.

V sekcích se spodním prádlem obvykle naleznete nejen svatební podprsenky, ale také další kousky pro svatební noc jako jsou:  

  • svatební krajkové podvazky a punčochy
  • krajková body
  • svatební sety spodního prádla
  • kalhotky
  • košilky
  • župany

a další. 

Ideální svatební podprsenka

Největším oříškem bývá výběr svatební podprsenky, a to jak pro svatební den, tak i noc. Svatební podprsenka musí nevěstě skvěle sedět a zároveň musí být krásná a funkční. Jak ale vhodnou podprsenku pod svatební šaty vybrat?

Není podprsenka jako podprsenka. I když se stylem svatební podprsenky od sebe liší, některé vlastnosti by měly být pro všechny svatební podprsenky společné. Jaké to jsou? 

Nenápadná podprsenka  

Podprsenka pod svatebními šaty by měla působit nenápadně. Hledejte proto takovou, která plní svůj účel a přitom nijak nenarušuje dojem ze svatebních šatů.

Svatební podprsenka by neměla ze svatebních šatů nikde vykukovat - zapínání, košíčky ani ramínka. Zároveň by měla ladit i barevně, protože není bílá jako bílá, existuje mnoho odstínů a pod svatební šaty musíte vybrat takový, který nebude nápadný. 

Krásná podprsenka

Svatební podprsenka by měla být svým způsobem krásná, výjimečná a svůdná - zvlášť pokud v ní plánujete strávit i svatební noc. Často nevěsty ale neváhají koupit ani dvě sady svatebního prádla - jednu na den a jednu na noc.

Rozmyslete si proto i vy, zda se nevyplatí pořídit si více kousků svatebního prádla. Věřte, že na podprsence, kterou budete mít na sobě celý den, k večeru zpozorujete známky potu. Na svatební noc se vám tedy pravděpodobně bude hodit jiná. 

Pohodlná a funkční podprsenka 

Ve svatební podprsence musíte vydržet obvykle celý dlouhý den D, a proto je třeba myslet i pohodlí a funkčnost. Žádné zařezávání, tlačení nebo naopak plandání. Nic z toho! 

Správná velikost podprsenky je klíčová - nejen ve svatební den

Pokud chcete, aby vás podprsenka nikde netlačila nebo nevytvářela nelichotivý dojem z vašeho dekoltu, je třeba zvolit správnou velikost. Tu můžete zjistit díky obvodu hrudníku a obvodu přes prsa. Tak metr do ruky a změřit! 

TIP pro nevěsty: Určitě není od věci si nechat s výběrem té pravé podprsenky poradit odborníkem. Dobře vám můžou poradit v každé specializované prodejně spodního prádla.

Vybírejte podle stylu svatebních šatů 

Možná jste se dosud dívali na svatební šaty hlavně z té estetické stránky - že vám musí slušet, že potřebujete vybrat správnou látku pro svatební šaty a další. Je čas ale zvážit i tu praktickou stránku věci – a to hlavně z hlediska střihu šatů a podprsenky.

Víte, jakou podprsenku zvolit pod šaty s odhalenými zády, pod šaty bez ramínek nebo pod šaty přiléhavé či korzetové? 

Podprsenka pod šaty s odhalenými zády 

Pokud jste se rozhodla pro nádherné šaty s odhalenými zády, potřebujete podprsenku, která nebude vidět. V žádném případě se neuchylujte k volbě průhledných podprsenek, protože průhledná neznamená neviditelná.

Nejlepší volbou jsou samodržící silikonové podprsenky, kterých se ale nevěsty často bojí. Proč? Jednoduše proto, že se mohou kdykoli odlepit.

Pokud však pořídíte opravdu kvalitní silikonovou podprsenku, není se čeho bát, určitě vaše prsa udrží tam, kde mají být!  

Podprsenka pod šaty bez ramínek  

Pokud se chystáte sáhnout po šatech bez ramínek nebo třeba šaty za krk, v žádném případě si nenechte zkazit váš vzhled ramínky od podprsenky. Budete tak muset sáhnout po podprsence bez ramínek. Opět může vaše problémy vyřešit podprsenka samodržící.

Existují ale i typy podprsenek, které se dají zapínat na břiše nebo podprsenky s různě asymetrickými ramínky nebo třeba jen jedním ramínkem, které se skvěle schovají pod vaše šaty. Řiďte se tedy tím, že každá část podprsenky by měla zůstat hostům skryta. 

Podprsenka pod přiléhavé šaty 

Rozhodla jste se pro přiléhavé svatební šaty? V takovém případě myslete na to, že stejně tak jako šaty obepnou vaši postavu, zvýrazní i detaily na podprsence, a proto je třeba vybrat podprsenku hladkou, bez krajkového zdobení.

Taková hladká podprsenka bude jistě plně funkční, ale je jasné, že při svatební noci byste jistě ráda okouzlila novomanžela trošku elegantnějším prádlem. Pro svatební noc pak můžete zvolit jiné prádlo - víc krajkové, smyslné, komplexní. 

Podprsenka pod korzetové šaty 

Pod korzetové šaty se nejlépe hodí podprsenka, která nemá žádné kostice ani push up efekt. Nemusíte mít strach, korzet vás dostatečně stáhne a pěkný dekolt vykouzlí téměř sám, není třeba mu příliš pomáhat. O tom se můžete přesvědčit i na zkoušce svatebních šatů.

Podprsenka pod šaty s hlubokým výstřihem

Jestliže vaše svatební šaty odhalují vaše poprsí trochu více, můžete narazit na problém s přední částí podprsenky, hlavně spojem mezi košíčky.

Tento problém dokáže hravě vyřešit tzv. koktejlová podprsenka, kdy je spoj mezi košíčky umístěn níž než u běžných střihů podprsenek. 

Závěrem 

Podprsenka pod svatební šaty by měla splňovat hned několik specifických parametrů, a tak obvykle nestačí sáhnout pro jednu bílou do šuplíku, ale jako budoucí nevěsta budete pravděpodobně muset vyrazit na nákup.

Vybírejte takovou, která nebude pod svatebními šaty vidět, zároveň vám bude dobře sedět a bude se vám líbit. Existuje mnoho krásných podprsenek, které jsou vám k dispozici, tak vybírejte moudře.

Autor textu: Alena Mrvíková
Komerční sdělení - zdroj fotografií: Inzerent